آیا استرچ فیلم تاریخ انقضا دارد؟

انواع استرچ فیلم
استرچ فیلم مخصوص بسته بندی در صنایع و حمل و نقل
دسامبر 3, 2022
شرکت آراس پلاستیک
مزایای برتر استرچ فیلم نسبت به سایر روش های بسته بندی و شرکت تولید کننده استرچ فیلم
ژانویه 23, 2023

آیا استرچ فیلم تاریخ انقضا دارد؟

تاریخ انقضا استرچ فیلم

پاسخ کوتاه به این سوال «بله استرچ فیلم تاریخ انقضا دارد» است. در حالی که بسته بندی محصولات شما در فیلم های استرچ فواید زیادی دارد، این بسته بندی ماندگاری نامحدودی ندارد. شرکت آراس پلاستیک تولید کننده انواع استرچ فیلم در ایران با پیگیری از مشتریان این تجربه را کسب کرده ایم که استرچ فیلم تاریخ انقضا دارد. هدف ما در این مقاله اطلاع رسانی به شرکت هایی است که استرچ فیلم برای بسته بندی استفاده می کنند. همچنین توصیه هایی در مورد نحوه جلوگیری از انقضای زودرس را گردآوری کرده ایم.

به عنوان یک قانون کلی، تاریخ انقضای فیلم استرچ یک سال از زمان دریافت آن است. به طور معمول، پس از آن قابل استفاده است، اما اگر زمان زیادی بگذرد، ممکن است فیلم استرچ نازک تر شود. برخی از فیلم استرچ ها ممکن است از سفید/ شفاف به رنگ زرد تغییر رنگ دهند.

 

آب و هوای منطقه و دمای انبار که می تواند منجر به منقضی شدن استرچ فیلم شود

گرما و سرمای شدید در صورت نگهداری طولانی مدت در این شرایط، باعث ایجاد مشکلاتی در فیلم های استرچ می شود. گرمای بالا منجر به جمع شدن فیلم‌های شما می‌شود، که می‌تواند باعث ایجاد مشکل در ماشین‌های شما شود، زیرا آنها بیشتر مستعد گیر کردن هستند.

بسته بندی محصولات با فیلم هایی که برای مدت طولانی در معرض گرمای شدید قرار گرفته اند، هنگام بسته بندی محصولات عوارض ایجاد می کند. این عوارض شامل چسبندگی و یا ذوب شدن و غیره می باشد.

از طرف دیگر سرمای شدید ممکن است به استرچ فیلم آسیب برساند. اگر فیلم ها برای مدت طولانی در شرایط سرمای شدید باقی بمانند، باعث ترک خوردن می شود. اگر خوش شانس باشید، در این شرایط، فیلم ها ممکن است همچنان در خط بسته بندی شما خوب اجرا شوند، اما ممکن است فیلم استرچ به دلیل علائم ذکر شده در بالا با مشکل روبرو شوند.

سلفون استرچ هایی را که در معرض گرد و غبار هستند نیز می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. تجمع بیش از حد گرد و غبار روی فیلم استرچ توانایی آن را برای کشش مناسب کاهش می دهد. اگر فیلم استرچ به درستی در اثر تجمع گرد و غبار کشیده نشود، می تواند منجر به مشکلات متوسط تا شدید برای ماشین آلات و محصولات شما شود.

نکته مهم دیگر مدت زمانی است که فیلم های شما در انبار باقی می مانند. استفاده نکردن از بسته بندی برای مدت طولانی ممکن است منجر به مشکلات مختلفی شود که در بالا ذکر شد. وقتی سلفون استرچ برای مدت طولانی با نوسانات شدید دما مواجه می شود، احتمال آسیب دیدن فیلم‌های شما بیشتر است.

اغلب اوقات این منجر به پارگی و شل شدن استرچ می شود. در صورت استفاده از سلفون هایی که در این شرایط ماندگاری داشته اند، احتمالاً فرآیند بسته بندی به طور قابل توجهی بیشتر طول می کشد و به طور بالقوه می تواند ضایعات بیش از حد تولید کند.

نحوه نگهداری صحیح سلفون استرچ

مهم ترین مساله نحوه نگهداری استرچ فیلم است که ما در آراس پلاستیک این نکات مهم را برای مشتریان عزیز گردآوری کرده ایم. قبل از خرید هر نوع استرچ فیلم، اطلاعات لازم در مورد نگهداری و شرایط انبار را کسب کنید. کار با استرچ فیلم هایی که به طور نامناسب ذخیره شده اند، مشکلات و دردسرهای مختلفی را در پی خواهد داشت. اگر خودتان در تامین این اطلاعات مشکل دارید، با تیم آراس پلاستیک تماس بگیرید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

بهترین دما برای نگهداری استرچ فیلم حدود 30 تا 77 درجه فارنهایت می باشد. در طول فصول تابستان و زمستان، همچنین در کشورهای مختلف با آب و هوای متفاوت برای نگهداری یکپارچگی و حفظ کیفیت فیلم، احتمالاً به نوعی از کنترل آب و هوا مانند گرمایش یا تهویه مطبوع نیاز دارید.

ذخیره سازی فیلم استرچ در تابستان و مناطق گرم

اگر انبار و محل نگهداری فیلم های شما در تابستان در معرض گرما قرار دارد، باید نوعی خنک کننده را در انبار خود پیاده سازی کنید. اگر فیلم استرچ شما برای مدت طولانی در معرض دمای بیش از 100 درجه قرار بگیرند، به احتمال زیاد در معرض خطر قرار می گیرند و به مرور کاربرد خود را ز دست خواهند داد.

در تابستان و فصول گرم یا مناطق جغرافیایی خود، فیلم های خود را در خنک ترین مکان ممکن ذخیره کنید. استرچ فیلم می بایست در منطقه خنگ نگه داشته شوند، اما استرچ فیلم را در معرض سرمای شدید یا یخچال قرار ندهید. به طور کلی، نزدیک ترین مناطق به کف انبار شما خنک ترین مناطق هستند. فیلم های خود را دور از نور خورشید نگهداری کنید و در پایین ترین سطوح قفسه های پالت خود نگه دارید.

فیلم های خود را از مناطق و درهای پرتردد دور نگه دارید زیرا این فضاها ممکن است در معرض نوسانات دمایی منظم باشند و برای نگهداری استرچ فیلم مناسب نیستند.

ذخیره سازی فیلم استرچ در زمستان یا مناطق جغرافیایی سرد

اگر فیلم‌های شما در معرض دوره‌های طولانی سرمای شدید قرار بگیرند، باعث شکننده شدن آن‌ها و ترک خوردن آن‌ها می‌شود. در نهایت منجر به قابلیت‌های انقباض پایین خواهد شد. فیلم استرچ، به ویژه، زمانی که در معرض سرمای شدید برای بازه های زمانی طولانی قرار می گیرد، می تواند مانند شیشه شکسته و بشکند.

توصیه ما به شما این است تا فیلم های استرچ خود را دور از مناطق و طبقات پرترافیک نگهداری کنید. در طول ماه های زمستان، باید مطمئن شوید که مناطقی که فیلم های خود را در آن نگهداری می کنید، خشک و عاری از رطوبت هستند.

 

آشنایی با نحوه نگهداری در انبار و انقضای فیلم استرچ

فیلم‌های استرچ معمولاً از زمان دریافت آن‌ها به مدت یک سال دوام خواهند داشت. در طول آن دوره زمانی باید دمای انبار را کنترل کنید. اگر در مورد بهینه سازی فرآیندهای ذخیره سازی خود مطمئن نیستید، توصیه می شود از یک متخصص بسته بندی محلی مشاوره بگیرید.

ذخیره سازی مناسب فیلم های شیرینک و استرچ شما باید یک عامل مهم در خط بسته بندی شما باشد. نگهداری نامناسب استرچ فیلم می‌توانند منجر به مشکلات مختلفی از جمله خرابی مکانیکی، بسته‌بندی نامناسب محصولات، خرابی و سایر متغیرهای ناخواسته شوند.

هنگام تنظیم برنامه ای برای نگهداری فیلم های خود، منطقی است که شامل تجزیه و تحلیل پروتکل های ذخیره سازی خود نیز بشوید.  

نگهداری مناسب استرچ فیلم جزئی از راه اندازی یک خط بسته بندی حرفه ای است. پروتکل‌های نگهداری استرچ فیلم باید به طور مرتب مورد بازبینی قرار گیرند تا از کنترل دما، مکان ذخیره‌سازی فیزیکی و دستیابی به شاخص‌های کلیدی اطمینان حاصل شود.

با پیروی از دستورالعمل‌های بالا می‌توانید علاوه بر تضمین کاهش اتلاف وقت، مواد، ساعات کار و هزینه، از مشکلات غیرضروری و مسائل مکانیکی جلوگیری کنید.

اگر در حال اجرای عملیات بسته بندی هستید که از نظر فیزیکی در یک منطقه جغرافیایی قرار دارد که مستعد آب و هوای شدید در طول سال است، ممکن است مجبور شوید اقدامات تخصصی تری برای کنترل آب و هوا انجام دهید. در این صورت، توصیه می‌شود با متخصص تیم آراس پلاستیک ارتباط برقرار کنید تا شما را در اجرای پروتکل‌های نگهداری استرچ فیلم راهنمایی کند.

ما در تیم آراس پلاستیک از آنجایی که در ایران قرار داریم و دمای متفاوتی را در هر فصل تجربه می کنیم، اگر برای نگهداری استرچ فیلم به کمک نیاز دارید، ما می توانیم به شما کمک کنیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.