نحوه بسته بندی پالت با استرچ فیلم

استرچ فیلم رنگی
استرچ فیلم رنگی تولید مستقیم از کارخانه تا فروش
مارس 5, 2023
کاوش دقیق در بسته بندی پالت با استرچ فیلم
آوریل 11, 2023

نحوه بسته بندی پالت با استرچ فیلم

امروزه بسته بندی یک موضوع مهم در صنایع محسوب می شود. همچنین در کارخانجات از استرچ فیلم برای بسته بندی پالت ها  استفاده می شود. در این مقاله نحوه بسته بندی پالت با استرچ فیلم را گردآوری کرده ایم.

آیا شما می خواهید مطمئن شوید که پالت های خود را به درستی و مهمتر از آن ایمن بسته بندی می کنید؟ آیا شما به دنبال این هستید که اطمینان حاصل کنید که بسته بندی پالت را به درستی انجام می دهید یا نه؟

خوب، شما به جای مناسب آمده اید. ما در  آراس پلاستیک با چندین سال سابقه در صنعت بسته بندی، صدها هزار پالت را با فیلم استرچ بسته بندی کرده ایم. شم می توانید با رعایت چندین نکته پالت های خود را به درستی و ایمن بسته بندی کنید.

در این مقاله نحوه کشش مناسب و ایمن بسته بندی محصولات پالت شده را توضیح خواهیم داد تا از نگهداری بار مناسب اطمینان حاصل شود تا پالت های شما به خوبی و ایمن به دست مشتریان برسد.

چگونه یک پالت را بسته بندی کنیم؟

بسته بندی پالت یک فرآیند نسبتاً ساده است که می تواند با دست یا با دستگاه انجام شود. در این مقاله، ما روی نحوه بسته بندی یک پالت با دست تمرکز خواهیم کرد.

 

مرحله 1: انتخاب و آماده سازی پالت

اولین کاری که باید هنگام آماده سازی بسته بندی یک پالت از محصولات انجام دهید، انتخاب یک پالت مناسب برای بسته بندی است.

با فرض اینکه شما پالت در انبار خود دارید.

اولین قدم داشتن یک پالت است تا محصولات خود را بر روی آن قرار دهید.

سپس می خواهید پالت را در کف انبار خود در محلی با فضای کافی قرار دهید که کارگران شما بتوانند با خیال راحت به طور مداوم در اطراف پالت مذکور قدم بزنند.

به طور کلی، بین هر پالت باید حدود 5 تا 6 فوت فاصله داشته باشید. باید اطمینان حاصل کنید که اگر کارگران شما چندین پالت را همزمان می‌پیچند، فضای کافی بین هر پالت وجود داشته باشد تا زمانی که کارگران شما پالت‌ها را می‌پیچند، با یکدیگر برخورد نکنند.

هنگامی که پالت(های) خود را قرار دادید، زمان آن است که محصولات را روی هم قرار دهید.

 

مرحله 2: انباشتن پالت

در دنیای ایده آل، جعبه هایی با شکل ها و اندازه های مشابه را روی هم می چینید. با این حال، بسته به تنوع محصولاتی که می فروشید، ممکن است گاهی اوقات بسته های متنوعی داشته باشید.

فرض کنید پالت ها را با محصولات مختلف با اشکال و اندازه های عجیب و غریب روی هم می چینید. در این صورت، بسته بندی کمی پیچیده است. در نهایت استفاده از استرچ فیلم را برای کسب و کار شما توصیه می کنیم.

برای سادگی، بیایید فرض کنیم که در حال پیچیدن پالت‌هایی از جعبه‌های مربع یا مستطیل هستید. در این صورت نگه داشتن جعبه ها بر روی هم کار بسیار پیچیده ای است. ولی شما می توانید با استفاده از استرچ فیلم محصولات را در کنار هم به راحتی نگه دارید.

چیدن یک پالت تا حدودی شبیه بازی است. هنگام چیدن جعبه های خود، می خواهید هر لایه روی پالت را تا حد امکان مرتب و یکنواخت کنید.

 

مرحله 3: بسته بندی پالت

مرحله بعدی در این فرآیند پیچیدن پالت با استرچ فیلم است. هنگامی که بسته بندی جعبه ها یا ظروف محصولات را تا حد امکان به صورت منظم و یکنواخت به صورت مربع یا مستطیل انجام دادید، زمان آن فرا رسیده است که پالت را با فیلم استرچ بپیچید.

دو نوع فیلم استرچ برای این منظور وجود دارد، فیلم استرچ دستی و فیلم استرچ ماشینی. در این مقاله، ما بر روی فیلم استرچ دستی تمرکز کرده ایم، این نوع فیلم استرچ با دست اعمال می شود.

اگر پالت را فقط با استفاده از دستان خود می پیچید، ابتدا باید یک رول فیلم استرچ دستی تهیه کنید.

پس از تهیه رول، باید گوشه انتهای فیلم را پیدا کنید و قسمتی از آن را از رول جدا کنید.

مرحله بعدی این است که این قسمت از فیلم را در پایه پالت قرار دهید و آن را زیر گوشه یکی از جعبه های پایین پالت قرار دهید.

پس از انجام این کار، اکنون آماده بسته بندی هستید. با نگه داشتن رول فیلم بین دو دست خود و گرفتن آن به صورت عمودی، پالت را دور بزنید و مطمئن شوید که با هر دور، یک لایه فیلم جعبه ها را می پیچد و هر لایه کمی با لایه قبلی همپوشانی دارد.

در حین انجام این کار، لازم است تا فیلم را در هر گوشه محکم بکشید و مطمئن شوید که بسته بندی بار مناسب و محکم است.

لازم به ذکر است که تنها راه بسته بندی محکم و ایمنی استفاده از استرچ فیلم است. شما می توانید جهت اطمینان از بسته بندی از دستگاه مخصوص استرچ فیلم دستی استفاده کنید. زیرا این دستگاه ها می توانند به طور قابل توجهی بیشتر و بهتر از یک انسان کشش و مهار بار را ایجاد کنند.

این کار را از پایین پالت تا بالا انجام دهید و دوباره به پایین برگردید تا زمانی که چندین لایه استرچ به طور کامل هر چهار طرف پالت را بپوشاند.

هنگامی که تشخیص دادید که پالت محکم و ایمن است، باید فیلم را از رول برش دهید.

پالت شما اکنون به درستی بسته بندی شده و آماده قرار دادن در انبار یا کامیون برای حمل و نقل به مشتریان است.

 

آیا روش بهتری برای بسته بندی پالت شما وجود دارد؟

در حالی که بسته بندی دستی روشی کاملاً قابل قبول برای بسته بندی پالت های شما است، بهترین گزینه و یا ایمن ترین نیست. فرض کنید می‌خواهید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، ایمنی را افزایش دهید و از بهترین مهار بار ممکن اطمینان حاصل کنید و در عین حال ارزش فیلم استرچ خود را به حداکثر برسانید. در این صورت، پیشنهاد می کنیم تا از دستگاه مخصوص بسته بندی استرچ فیلم برای پالت استفاده کنید.

انواع مختلفی از دستگاه استرچ موجود است. در مورد اینکه چه نوع دستگاهی برای تجارت، محصولات، بودجه و نیازهای اضافی شما مناسب است، این کاملاً به نیازهای خاص شما بستگی دارد.

دستگاه بسته بندی یک اندازه نیستند. اما چگونه می توانید بفهمید که کدام نوع دستگاه مناسب کسب و کار شماست؟ می‌توانید ده‌ها مقاله از مقالات بسته‌بندی استرچ فیلم بخوانید و تعیین کنید که کدام نوع دستگاه برای شما بهترین است.