فیلم استرچ غذایی (محافظ غذا)

جامبو استرچ
فیلم استرچ جامبو
می 17, 2021
استرچ دستی
فیلم استرچ مبلی
می 20, 2021

فیلم استرچ غذایی (محافظ غذا)

فیلم استرچ غذایی

سلفون غذایی یا همان سلفون محافظ غذا که با نام سلفون استرچ نیز شناخته می شود. یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین ملزومات و تجهیزات بسته بندی است. کاربرد این محصول، بسته بندی مواد غذایی به منظور جلوگیری از ورود گرد و غبار، میکروب و هر نوع آلودگی به داخل آن هاست. این نوع سلفون همچنین با ایجاد پوششی محافظ روی سطح مواد غذایی مانع از نفوذ هوا و رطوبت به درون آن شده و باعث حفظ تازگی و طراوت محصولات غذایی می شود.

نحوه تشخیص سلفون غذایی با کیفیت

امروزه کارخانه های متعددی اقدام به تولید سلفون های غذایی کرده اند که شاید همه آن ها از کیفیت مطلوب برخوردار نباشند. برای تشخیص سلفون درجه یک و باکیفیت لازم است نکات زیر را مدنظر قرار دهیم: قابلیت انعطاف پذیری و نرم و لطیف بودن شفافیت بالا و مات و کدر نبودن پلاستیک سلفون قدرت چسبندگی بالا خاصیت کشسانی و عدم پارگی و ترک خوردن در صورت کش آمدن

چرا استفاده از سلفون غذایی توصیه می شود

بسته بندی سلفونی موجب حفظ سلامتی مواد غذایی می گردد. به سبب دارا بودن خاصیت چسبندگی، سلفون می تواند کاملا روی ماده غذایی فیکس شده و پوششی ایزوله و بهداشتی را به وجود بیاورد. پوشش ایزوله ی محصول با ممانعت از نفوذ اکسیژن و رطوبت به درون آن از کپک زدن ماده غذایی پیشگیری می کند و موجب افزایش طول عمر و تازگی و طراوت آن نیز می شود. با این کار ماندگاری ماده غذایی افزایش یافته و به مدت طولانی تری قابل استفاده خواهد بود.